2010. június 11., péntek

Álom és valóság

Ez a novella Join pályázatára született, remélem tetszeni fog Nektek! Join pályázati blogján megtalálhatjátok a többi alkotást, illetve a szavazást is: ITT
Jó olvasást, és szavazzatok arra, amelyik a legjobban tetszett!


Álom és valóság


Kormos sötétség nehezedett az erdőre. Úgy futottam, ahogy csak bírtam, éreztem; a nyomomban vannak.
Egyetlen egy szerencsém volt: vámpírként a lábam nem fáradt el, így tudtam már órák óta megállás nélkül futni.

Mind közelebbről hallottam a lépteik zaját. A pánik kezdett elhatalmasodni rajtam, egyre kevésbé érzékeltem a külvilágot.
Megfogadtam. Ígéretet tettem a karjaim közt haldokló szerelmemnek, majd később, a már szintén halott nővéremnek, hogy küzdeni fogok a végsőkig.
Ez már egyre jobban a nehezemre esett. Mert nem lenne-e könnyebb feladni, elesni itt az erdő közepén, és csöndben megvárni, míg utolérnek? Azután már gyorsan véget érne az életem, és azzal együtt az összes kínzó fájdalmam is!
Számomra a halál békés lenne; újból együtt lehetnék azokkal, akiket szeretek, egy másik, távoli világban, mert én hiszek abban, hogy még a vámpíroknak is van esélyük a halálon túli életre.
Ugyan miért is éljek? Itt már nincs semmi olyan, amiért megérné létezni. Minden, amit valaha szerettem: a múlté.
Sohasem tudnék újra boldog lenni, tiszta szívből mosolyogni. Minden perc fájna, és egyre nehezebben viselném el az egymás után múló napokat.

A parancsnok éles kiáltása úgy hasított a levegőbe mögöttem, hogy a testem összerándult, és egyre nagyobb kihívást jelentett továbbra is talpon maradnom.

A tőlem telhető legnagyobb elszántsággal próbáltam kiutat keresni, valamit, amivel egy időre megmenekülhetek, csak azért, hogy össze tudjam szedni magam. Nem akartam úgy meghalni, hogy még csak nem is vettem fel a harcot velük. Elhatároztam, hogy küzdeni fogok egészen a végsőkig, hisz úgy se nyerhetek ennyi vámpírral szemben.

A tekintem az égbolt felé fordítottam, mintha a csillagok a megoldás őrzői lennének. Szomorúan hajtottam le a fejem, miközben igyekeztem továbbra is tartani a szélsebes tempómat. A mögülem jövő léptek zaja most egy kicsit távolabbról hallatszódott, tehát sikerült növelnem az előnyöm valamelyest.

Még nem volt vége. Elhatározásom egyre eltökéltebb formát öltött, és most már azt is tudtam, hogy mit fogok tenni.

Az erdő sötét rengetege jelentette számomra a megoldást. A több méter magasra nyúló fák egyikére villámgyorsan felmásztam, majd könnyedén ugráltam át egyikről a másikra.
Más helyzetben a fák tetejéről elém táruló látványt egészen biztosan gyönyörűnek találom, de most semmi szépet nem találtam benne.

A fájdalmamat jutatta eszembe, minden, ami csak körülvett. A sötét ég olyan színű volt, mint régebben az én egyetlen szerelmemnek a szeme, a csillagok pedig a benne lévő állandó ragyogást jelképezték.
Az erdő most csak egyetlen napra emlékeztetett, amikor ide hozott az erdőbe kirándulni, és felmászva egy hatalmas fa lombja közé, a lélegzetelállító tájban gyönyörködtünk.

De régen volt mindez! Azóta minden megváltozott, és ez a változás szörnyűséges foltja lett az életemnek. Mindez egy aprócska botlás miatt történt. James egyszer, véletlenül, úgy támadott meg egy embert, hogy egy másik végignézte ahogy megöli. Elkezdtek abban a faluban rossz pletykák járni szájról szájra, és fokozatosan terjedt a környező településekre, végül már az emberi sajtó egy része is ezzel foglalkozott.
Ezt nem hagyhatta ennyiben a vámpírkatonaság. Nekik pont az ilyen esetek elkerülése volt a feladatuk. Nem kellett sokáig várnunk, ők jöttek, és tették a dolgukba, romba döntve ezzel az én életemet.

Egy pillanatra újból visszatértem a valóságba, épp csak annyi időre, hogy meggyőződhessek arról, hogy az ellenfeleim kellőképpen lemaradtak-e.
Egy halvány, gúnyos mosoly futott át az arcomon, amikor észleltem, hogy összezavarodtak, és rossz nyomot követnek.
Ez volt az indok arra, hogy lassan újból leereszkedjek a puha talajra, és letelepedjek egy sűrű lombú fa alatt.

Most már semmi sem állíthatott meg abban, hogy újból elmerüljek az emlékeim sokszínű tengerében.
Az emlékekkel együtt jelent meg a mardosó fájdalom is, de ezzel most nem foglalkoztam. Csak az én egyetlen szerelmem arcát akartam még egyszer magam előtt látni, és most utoljára végigsiklani a vele kapcsolatos emlékeimen, majd elveszni bennük egy rövid órára.
Többet nem engedhettem meg magamnak, hiszen kegyetlen üldözőim hamarosan rátalálnak a rejtekhelyemre, akkor pedig a biztos halál vár rám.

De nem! Még egy ideig ezzel nem foglalkozom. Ez az óra csak James-é és az enyém. Egy pillanatra felsejlett előttem a nővérem arcképe is. Rá is emlékezni akartam. Hirtelen – bármennyire is küzdöttem ellene – újult erővel járt át a fájdalom.
Azt hittem, sikerül majd fájdalommentesen gondolnom az elveszített szeretteimre.

Tévképzeteim ellenére kínszenvedés volt minden másodperc, mintha a belsőm milliónyi darabra akarna széthullani. Átkaroltam a lábaimat, ezzel próbáltam megmenteni magam a szétesés elől, balga módon azt képzeltem, hogy így egyben maradok. Percről percre nehezebb és elviselhetetlenebb lett. Úgy éreztem tényleg meg akarok halni. Elindulhattam volna megkeresni a gyilkosokat, hogy vessenek véget az életemnek, de nem tettem, továbbra is egyhelyben ültem, együtt az összes kínommal. Az egész testem rázkódott. Sírtam, de könnyek nélkül.

Most már csak pár nyugodt, fájdalommentes percre vágytam, hogy elbúcsúzhassak az emlékeimtől.

Lehunytam a szemem, hogy ezzel is egyszerűsítsem a folyamatot. Halványan elmosolyodtam, ahogy megjelentek előttem az ismerős képek. Láttam magam előtt, ahogyan James-szel a kedvenc rétünkön boldogan futunk, majd ahogyan a fa tövében egy apró csókot lehel az ajkaimra.
Az volt létezésem egyik legszebb napja.

Néhány pillanat elteltével újabb emlékek rohamoztak meg. Az egyiken a nővérem vállára dőlve feküdtem és elmélyülten beszéltünk valamiről. Annyira hiányzott a szeretete és a megértése.
Daisy valójában a fogadott nővérem volt. Ugyanaz a vámpír változtatott át minket annak idején, és egy jó ideig ketten vándoroltunk, majd később csatlakozott hozzánk James. A hármasban eltöltött boldog napok emléke kellemes bizsergést okozva járt át.
Magam előtt láttam azt a jelenetet is, amikor először találkoztunk James-szel. Először azt hittük, hogy meg akar támadni minket, csak később jöttünk rá, hogy jó szándékkal érkezett.
A fejemben lévő emlékvetítőgép megint váltott, kezdtem úgy érezni, mintha egy kellemes álomba csöppentem volna. Most nem gyötört fájdalom, elűztem az agyam hátsó szegletébe, így a kellemes múltbéli élményeim teljesen elvonták róla a figyelmem.

Tényleg álmodtam. Lehunyt szemekkel álmodtam újra a már megtörtént eseményeket, átélve azt a mérhetetlen boldogságot, amit akkoriban éreztem. Az emlékek örvénylő árja nem hagyott ezen gondolkozni, máris sodortak tovább a következő képhez, amit elém vetített a csodálatos emlék-idéző gép.

Ez a jelenet azt ábrázolta, amikor James bevallotta, hogy szeret. Ezt is a kedvenc emlékeim között tartottam számon.
Életem egyik legboldogabb pillanata volt, amikor tétován, de mégis bátran szerelmet vallott. Akkor legszívesebben megállítottam volna az idő folyton forgó kerekét. Örökre az emlékezetembe vésődött az a pár pillanat. Mint ahogy az is, amikor rájöttem, hogy én is belészerettem. Olyan ellenállhatatlan pillantással nézett rám, hogy az felmelegítette még a kővé fagyott szívemet is.

A következő képen hárman sétáltuk a tengerparton, mezítláb, és vidám nevetgéltünk egymás poénjain.
Annak a napnak is az emlékezetembe égett minden pillanata.
Ennél a képnél elidőztem volna még, de a sodrás nem lassított, máris újabb jelenet tárult a szemeim elé.
Ezen éppen csak úgy kedvtelésből ugrottam le az egyik magasan fekvő, tengerparti szikláról. A zuhanás rövid volt, és kellemes. A vízhez közelítve számítottam a csobbanásra, de ehelyett két erős kar védelmező fogságába érkeztem.
Egy önfeledt mosoly terült szét az arcomon, amikor ráismertem ezekre a karokra. Hirtelen ötlettől vezérelve, kicsusszantam az öleléséből, egyenesen a kellemesen langyos vízbe, majd magammal rántottam Őt is, a szikrázóan kék víz alá.
Lenyomtam egészen mélyre, nem engedtem hogy a felszínre jöjjön levegőt venni, hiszen, úgy sincs szüksége oxigénre. Néhány perc erejéig hagytam kapálózni, majd megkönyörültem rajta, és engedtem felúszni a víz fölé. Először megpróbált rosszalló arckifejezést vágni, de nem tudta leplezni a szikrázó mosolyát.
Néhány pillanatra a világot kizárva bámultam a mosolytól még gyönyörűbbé vált arcát.
Nem volt rest, kihasználta az alkalmat, és most ő nyomott le a víz alá.
Könyörületesebbnek bizonyult, mint én, beérte pár másodperccel, aztán szabadon engedett, de nekem eszem ágában sem volt elengedi őt, bár megkönnyebbültem, hogy újból a felszínen lehetek.
Ajkaimat az övéire tapasztottam, de éreztem az egyre szélesedő mosolyát.
- Szeretlek – suttogta a fülemben.
- Én is –válaszoltam, de aztán már nem tudtam beszélni, túlságosan lefoglaltak az ajkai.

A vetítőgépem még legalább ezernyi képet, jelenetet vetített elém abban az órában. És én álmodtam, szinte már igazából. Lehunyt szemeim mögött az én saját, emlék- és álomképeimet láttam magam előtt minden másodpercben, és ellenállást nem tűrve sodortak újabb álmok felé, melyek létezésem leges-leggyönyörűbb pillanatai voltak.
Nagyon sokáig úgy tudtam volna maradni, csak hagyni, hogy sodorjon magával az emlékfolyam hömpölygő árja, de ez sajnos lehetetlennek bizonyult.
Megtaláltak. Nagyot sóhajtottam. Szóval ennyi volt, itt most mindennek vége lesz. Azzal vigasztalodtam, hogy a lehető leggyönyörűbb emlékeimmel búcsúzok el ettől a világtól, és reménykedek, hogy vár rám egy sokkal szebb hely, ahol James és a nővérem már várnak.
Hangos, győzelemittas kiáltások hallatszottak az ellenségeim felől, biztosnak tűnt, hogy észrevettek.
Nem mozdultam. Tudtam, hogy ezzel megszegem az ígéretem, de úgy gondoltam, lesz még alkalmam bocsánatot kérni Tőlük.

Most már egész közel értek hozzám. Látszólag nagyon meglepte őket, hogy továbbra is mozdulatlanul ülök.

A parancsnok intett, és három vörösen csillogó szemű vámpírkatona indult el felém. Kettő támadásra készen tartotta maga elé a karjait, a harmadiknak a kezében pedig egy öngyújtó lángja lobbant fel.

Nem fog sokáig tartani, gyorsan túl leszel rajta, és aztán vár Daisy és James. – vigasztaltam magam.

A katonák lassan közelítettek, az elöl lévő kettő egész közel hajolt hozzám. Valami fülsüketítő, fémes hangot hallottam a levegőben, csak egy század másodperccel később jöttem rá, hogy azt a hangot az én leváló végtagjaim adták ki.
A fájdalom néhány másodperc erejéig minden más gondolatot kiűzött az agyamból, mérhetetlen kín töltötte be az egész testem.
A legelviselhetetlenebb pont akkor érkezett el, amikor a fájdalomtól elködösült aggyal érzékeltem, hogy testem darabjait egy kis halomba rendezték, majd a következő pillanatban az öngyújtóláng égette az egyik részem széttépett bőrfelületét.
Nem tartott sokáig.
Az egyik pillanatban csak a kínszenvedést éreztem, de a következőben már - a körülöttem lévő füst növekedésével arányosan – kezdtem visszanyerni az elmémet.

Mindjárt vége – mondogattam magamban, mivel teljesen nem sikerült eltompítanom az érzékeimet.

A lüktető fájdalmon egyre csitult, ahogyan a testem maradványai hamuvá égtek, és átadta a helyét valami megkönnyebbült boldogságnak.
Vége a szenvedésnek. Nincs több kín, innentől már egy szebb világ vár.
Éreztem, hogy már tényleg csak pár pillanat van hátra, és azután beszippant valami kellemesen örvénylő folyam, aminek a túloldalán csak jobbat remélek.
Elveszve a lángtengerben, fokozatosan hamuvá égő testrészeimmel az agyam végleg megszűnt működni, de még előtte kieresztette a számára legfontosabbnak tartott gondolatomat:


James, szeretlek!

2010. június 9., szerda

Téli Álomséta

Gianna pályázatára készült novellám. Erre, és a többi alkotásra is lehet még szavazni itt.


Téli álomséta

A hatalmas pelyhekben hulló, vakítóan fehér hó ünnepi köntösként borította be a tájat. A parkban is minden fehérségbe burkolózott.
Lassan lépdeltem a kikövezett sétányon, élvezve, ahogyan a friss hó ropog a talpam alatt. Nem zavart a hideg sem, örömmel sétálgattam ilyenkor, a gyönyörű hóesésben.

Valahogy minden annyira másnak látszott, a mindennapi nyüzsgés helyét a békesség vette át. Kevesen voltak a parkban, inkább az otthon melegét választották a kinti, téli időjárás helyett. Néhány kisgyerek játszadozott csak a hóesésben, hol széles mosollyal az arcukon dobálták egymást hatalmas gyúrt hógolyóikkal, hol pedig nagy egyetértésben építgették felnőtt magas hóemberűket.

Melegség töltött el, ahogy rájuk néztem. Nem látszódott semmi más rajtuk, csak a gyermeki öröm, amit a friss hó szerzett. Bennük még nem volt semmi rossz, ők még mind tiszta lelkűek voltak. Nagyot sóhajtottam, amikor rájöttem, hogy ez nem mindig fog így maradni. Néhány év múlva megismerkednek a dolgok árnyoldalával, és részesei lesznek egy szörnyű világnak, melyet a pénz irányít.
Itt csak az juthat feljebb, aki keresztülgázol másokon. Az emberek egyre kevésbé figyelnek a társaikra, s mindenkinek saját maga a legelőrébb való. Bűnözés és csalás világában élünk, és néhány pontján a Földnek, vannak, akik állandó rettegésben élik mindennapjaikat, mert vannak olyanok, akik csak a háborút élvezik, és többet ér nekik néhány újabb olajkút, mint emberek ezreinek az élete.
Sajnáltam ezeket a gyereket, mert még nem is sejthették, hogy mi vár rájuk. Ha tudnák, akkor se értenék még meg, de jobb is így nekik.

Fájdalommal teli szívvel vettem le róluk a tekintetem, hogy elmerülhessek a természet szépségében, hiszen ezért jöttem ide.
Hangosan kifújtam a belém szorult levegőt, majd elindultam a park belseje felé.

Igyekeztem megragadni minden szépet, és figyelni a természet apró rezdüléseit, miközben milliónyi hópehely szállingózott a levegőben.
Csodálattal telve bámultam a gyönyörű fákat, amik olyan magasra nyújtózkodtak, mintha csak a csillagokhoz akarnának utat nyújtani.
A fenyők apró tűlevelei most is zöldelltek, viszont a többi fa leveletlen kopársággal vette tudomásul, hogy még van pár hónapja addig, ameddig újra virágba borulhat.
A hó ezeknek a növényeknek a szikrázóan fehér ünneplőruhájaként tündökölt. Olyan meghitté és ünnepiessé tette a fákat, és ezáltal a parkot is, mintha a természet is érezné a közelgő karácsonyt.

Nagyon sóhajtottam, amikor eszembe jutott ez az ünnep, melyig alig pár nap volt még hátra.
Ha nem békülök ki a családommal, akkor valószínűleg magányosan, elkeseredetten fogom tölteni a karácsonyt.

Tévednek, akik azt mondják, hogy a jelentéktelen dolgok szóra sem érdemesek, mert ez nem így van. A jelentéktelen dolgok ugyanis nem hogy szóra, hanem vitára is érdemlegesek, és ezek a jelentéktelenségek miatt kialakult szóváltások előhozhatnak milliónyi régi sérelmet, amiket sok esetben már majdnem sikerült elfelejtenünk.

Velem is ez történt. Összevesztem e legközelebbi rokonaimmal körülbelül két hete, azóta senkivel sem beszéltem a családból.
Az igazat megvallva már nagyon hiányzott anyám állandó beszéde, apám jól időzített beszólásai, és a bátyám laza nemtörődömsége is, amin mindig jókat nevettem.

Bármennyire is nehezen bírtam nélkülük, akkor sem tudtam megbocsájtani nekik.
Óriási botrányt csaptam, amikor megtudtam, hogy engem ki akarnak hagyni a közös családi karácsonyozásból.
Ők mindössze ennyit válaszoltak: „Már nem tartozol annyira a családhoz, Myra, nem vagy valami kedves velünk, és nem is látogatsz meg minket túl gyakran.”

Minden szavuk igaz volt, mégis váratlanul, tőrdöfésként ért ez az egész. Semmit sem értettem! Ezért zárnak ki az ünneplésből? Óriási jelenetet rendeztem, majd mikor kellően kitomboltam magam a helyszínen, elhatároztam, hogy soha többé nem állok velük szóba.
Így utólag úgy érzem magam, mint egy durcás kisgyerek, de a sértődöttségem nagyobb, mint a bűntudatom, ezért továbbra is tartom magam az elhatározásomhoz, legalábbis próbálkozom.

A napok nagy részében csak emésztem magam emiatt, mert a józanabbik énem úgy gondolja, meg kellene hallgatnom az érveiket részletesen, és bocsánatot kérnem.
De én makacs egy lány vagyok, és ez ellen nincs mit tenni. Amit egyszer a fejembe veszek, azt általában meg is csinálom, és eddig sose akadt olyan tervem, amely megvalósítatlanul évült volna el.

Tanácstalanul lépdeltem a friss hóban. A parkra lassanként sötétség ereszkedett, az ég egyik oldalán még a Nap küzdött az elkerülhetetlen sorsa ellen, míg az égbolt másik felén már jól lehetett látni a csillagokat.

A fák védelmező árnyékában sétáltam, melyek a fehér hóban hosszan nyúltak előre.
Hirtelen az egyik fa tövében egy verebet pillantottam meg. Csodálattal néztem az apró testét, ahogy a rövid lábacskáin szökdécselt, és a hegyes csőrével a friss hóban kutatott élelemért. Igazán viccesen festett, ahogy belesüppedt a hóba, majdnem el is veszett a fehérségben.
Széles mosoly telepedett az ajkaimra, amikor a madárka egy kukacot emelt ki a földből, majd diadalmasan a magasba emelte.

Az arcomra fagyot előbbi mosolyom, amikor észrevettem, hogy a kis madárkám felé egy másik, nála nagyobb veréb közelít.
Nem értettem őket, mégis biztos voltam benne, hogy a nagyobbik terrorizálja a kicsit, ugyanis először csak a csőrével, aztán pedig a teljes testével lökdöste arrébb, egész addig, még a szegény kicsike, ijedten és erős kényszer alatt átadta az élelmét, melyet saját magának keresett elő a hóból.

Megdöbbentett a természet. Csak álltam ott, a park közepén, földbe gyökerezett lábakkal, és bámultam a két madarat.
Nem rég még azon bánkódtam, hogy milyen szörnyű az emberek világa, de rá kellett jönnöm, az állatoké se jobb.
Ugyan miért kell ennyire kegyetlennek lennie a természetnek? Miért van az, hogy itt is az „erősebb nyer” szabály érvényesül?

Sajnáltam a kis verebet, aki most élelem nélkül, elkeseredetten ugrált a hóban, míg a nagyobb, csőrében az ínycsiklandó falattal, pöffeszkedve elrepült.

Ekkor újból a családom jutott az eszembe. Rájöttem, hogy nem hibáztathatom a végtelenségig őket, beszélnem kell velük.
Ők sem lehetnek tökéletesek, mint ahogy a természet sem az, ez az előbb bebizonyosodott. A verebek harca az ennivalójukért rádöbbentett, hogy ahol csak lehet, az embereknek keresniük kellene a békét.
És ha mindenki csak egy kicsit tesz azért a békéért, már akkor sokat érhetünk el. Nekem az a teendőm, hogy megbocsájtsak nekik, vagy legalábbis megpróbáljam megbeszélni a sérelmeket. A legújabb elhatározásom szerint, elmegyek hozzájuk, és elrendezem végre ezt a közénk ékelődött viszályt.

Nem tudtam miért, de mosolyognom kellett, és úgy éreztem, a világ visszamosolyog rám. A kicsi madár talált újabb magvakat, és azokat végre ő maga ette meg. A gyerekek vidám nevetését idáig hallottam, miközben a lemenő nap fénye millió sugárban verődött vissza a szikrázóan fehér hóról.
Ragyogott a park. Az örömtől, a szeretettől, a hótól, az életet adó napfénytől…
Arcomon a friss, de levakarhatatlan mosollyal futásnak eredtem, és egészen hazáig meg sem álltam.


Karácsony este

A hó most is sűrű, hatalmas pelyhekben hullott, de nem volt annyira hideg, mint amilyenre számítottam, bár egy kicsit így is csípte az arcom.
Sietősen lépegettem az utcán, és örömmel vettem tudomásul, hogy már csak néhány méter választ el a célomtól. Még pár lépés, és a szoba melegében ünnepelhetek a családommal.
Nem tudtam előre, hogy mit fogok nekik mondani. Talán megkérem őket, hogy gondolják át újra az egészet, és elmondom, hogy sajnálom, amiért nem látogattam meg őket gyakrabban.

Nagy levegőt vettem, felkészítettem magam minden lehetséges verzióra, majd lenyomtam a kilincset.
Odabent a lámpa sárga fénye világított meg mindent, és ahogy beléptem, finom süteményillat csapta meg az orrom.
Halkan levettem a kabáton, majd az ajtó melletti fogasra akasztottam. Hangtalanul osontan végig az előszobán, egészen a nappaliig, ahol megpillantottam Őket. Úgy tűnt, mintha várnának valamire, vagy valakire.
A szívem vadul dobogott, miközben beléptem a szobába.

            - Sziasztok – böktem ki nagy nehezen valami köszönésfélét.

Anyukám szeme csillogott az izgalomtól, mialatt felpattant a fotelból, majd hozzám sietett és átölelt.
Karjait védelmezően fonta körém, közben vigasztalóan dörzsölgette a hátam.

            - Hiányoztál kicsim! – suttogta elvékonyodott hangom. – Attól féltem, hogy már nem is jössz.

Átöleltem Anyát, és újból gyereknek érzetem magam, olyannak, aki a világ gondjai elől menekülve, az édesanyjához bújik, abban a tudatban, hogy azokban az ölelő karokban van a legnagyobb biztonságban.

Lassan teltek a percek. Nem létezett ezen a szobám kívül semmi más a világon. Úgy éreztem, újra van családom, hazaértem, és biztonságban vagyok most már mindörökre.

            - Myra, úgy sajnálom az egészet – lépett közelebb hozzám Apa. - De szükségünk volt rá, a meglepetés előkészítése miatt. Másképp megláttad volna.

            - Milyen meglepetés? – kérdeztem értetlenkedve.

            - Ez – ugrott elém a bátyám kezében egy apró dobozkát tartva.

Kibontakoztam Anya öleléséből, hogy el tudjam venni az ajándékom.
Meg sem fordult a fejemben, hogy ilyen dolog miatt akartak távol tartani a háztól. Én hülye, a lehető legrosszabbakra gondoltam, és fennhangon szidtam őket, mikor – mint utólag kiderült – ők csak meg szerettek volna lepni.

Megkönnyebbülten, de izgatottan emeltem le a dobozról a fedelét, és megláttam benne azt, amire a legjobban vágytam, négy repülőjegyet.

            - Tudom, hogy régóta szeretted volna, ha egyszer közösen is utazunk, hiszen alig van időnk egymásra, és emiatt mindig is panaszkodtál – kommentálta az ajándékom Apa.

Egyszerre öleltem mind a hármukat magamhoz, és sose akartam őket elengedni. Teljesült az egyik régi vágyam, ráadásul újból béke van.

És még egy dologra rá kellett jönnöm: nekem van a világon a legszeretőbb családom, és ezentúl senki és semmi sem állhat közénk.
           


Vége